Terminarz / wynikiLiga IIIIIILSPFLO
Drużyna 1WynikDrużyna 2
4:3
1:7
6:3
TabelaLiga IIIIIILSPFLO
Lp.DrużynaPunkty
1.130
2.129
3.128
4.125
5.121
6.119
7.28
8.19
9.18
10.16
11.16
12.7

PARTNERZY MEDIALNI

Czas Futsalu 

Komisja Futsalu

AKTUALNOŚCI

Posezonowe spotkanie kapitanów

04-04-2016

Wszystkim kapitanom/przedstawicielom zespołów lig KALH oraz Ligi Oldboy'ów proponujemy już po raz kolejny spotkanie podsumowujące sezon. Zapraszamy do restauracji "Galicyjskie Jadło" ul. Bieszczadzka 1 Krosno - dawna "Hermina" w piątek 15 kwietnia o godz. 18. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 13 kwietnia. Więcej szczegółów przekażemy na krótko przed planowanym spotkaniem.

Zmiana w terminarzu na 2. kwietnia

01-04-2016

W terminarzu Ligi Oldboy'ów na najbliższą sobotę nastąpiła jedna zmiana. Zamiast pojedynku pomiędzy Klimkówką i Haczowem o 17:15 odbędzie się spotkanie FC Bobi Oldboys z KS Karpaty Krosno Oldboys.

Zaległe mecze Ligi Oldboy'ów

30-03-2016

Na sobotę oraz niedzielę (2. i 3. kwietnia) zaplanowaliśmy rozegranie wszystkich zaległych spotkań Ligi Oldboy'ów. Dodatkowo odbędzie się jeden pojedynek z 9. kolejki. Szczegóły w dziale "Terminarz/wyniki".

Podsumowanie sezonu 2015/16

22-03-2016

W minionym sezonie mistrzostwo KALH obroniła drużyna PDS Sklepy S, która straciła tylko 5 punktów: zremisowała z Krośnieńskimi Hutami Szkła Krosno S.A. oraz przegrała z Ateną-Bonus Korczyną. Mimo to ekipa sędziów uzyskała aż ośmiopunktową przewagę nad drugim w tabeli zespołem BWI Krosno. Taką samą ilość punktów jak BWI uzyskali młodzi gracze z DN-ECO Folie, lecz o kolejności zdecydował bezpośredni pojedynek, który to przegrali 3-0 i tym samym musieli zadowolić się trzecim miejscem, co i tak zdaje się być dużym sukcesem tego beniaminka. Zdecydowanie gorzej poszło pozostałym zespołom, które w poprzednim sezonie wywalczyły awans do pierwszej ligi. Po bardzo dobrym początku nieco spuścił z tonu Miś 1996 Krosno. Ostatecznie zajął 12. miejsce i utrzymał się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ta sztuka nie udała się Ustrobnej i po rocznych potyczkach z najlepszymi w KALH wraca ona na zaplecze I ligi. Ich los podzielili również najsłabsi w tym sezonie Vianor Raptors. Odetchnąć z ulgą mogli natomiast gracze SIP Krosno, którzy uratowali się  przed spadkiem pokonując w barażu Awangardę.

W drugiej lidze w niecodziennych okolicznościach w końcówce sezonu mistrzostwo wywalczyła Valencja. W ostatnich trzech meczach zdobyła ona aż 6 punktów dzięki walkowerom. Pierwszy z nich z 13. kolejki został przyznany w pojedynku o tzw. „6 punktów” i ewentualną promocję do pierwszej ligi z Mad Dogs z powodu nie wpisania do protokołu meczowego dwóch zawodników „Wściekłych Psów”. Drugi oddali Królewscy Jedlicze. Jednakże wyniki z pozostałej części sezonu są przekonujące (najwięcej strzelonych i najmniej straconych goli – bilans +54) i awans wydaje się być jak najbardziej zasłużony. Obok Valencji w pierwszej lidze w przyszłym sezonie zobaczymy również zdobywcę 33 punktów Arni-krosno.pl. Przygoda z drugą ligą okazała się katastrofą dla Eby. Beniaminek nie zdobył ani jednego punktu i z bilansem bramkowym 33-118 wraca po rocznej przerwie do trzeciej ligi. Królewscy Jedlicze zaliczyli drugi z rzędu bardzo słaby sezon i spadają na najniższy szczebel rozgrywkowy. Ten sam los spotkał Orzeszki Świerzowa. Zespół spod Krosna mógł jeszcze uchronić się przed degradacją lecz nie podołał Marpol-Trans Krosno przegrywając w barażu 5-8.

W imponującym stylu awans do drugiej ligi wywalczyli weterani podkarpackich boisk trawiastych Vivaldi Boutique odnosząc komplet zwycięstw i zdobywając aż 76 bramek. Nie wiele gorzej poradzili sobie zawodnicy Falafel Kebab Osiedle Guzikówka gromadząc 28 punktów i zajmując drugie miejsce.

Walka o tytuły najlepszych strzelców poszczególnych lig toczyła się do samego końca. Wyjątkiem była druga liga gdzie z 33 trafieniami bezkonkurencyjnie wygrał Mateusz Munia z ŁST Orlew. W pierwszej lidze ostatecznie koronę Króla Strzelców zdobył Krystian Frączek z RKS Chuwdu (25), a w trzeciej Karol Rymarczyk z Vivaldi Boutique (18).

 
Krzysztof Penar


Krośnieńscy Oldboje na fali.....!

20-03-2016

Krosno Miasto Szkła !  zwycięża w Międzynarodowym Turnieju Futsalowym o Puchar Prezydenta Miasta Krosna 19.03.2016
 
Nasz zespół złożony z zawodników na co dzień występujących w ligach KALH zwyciężył w jak się okazało bardzo mocno obsadzonym turnieju w Krośnie. Niech świadczy o tym fakt, że oprócz nas żadnej z polskich drużyn nie udało się wyjść z grup.
 
Po sukcesie w dn.30.01.2016 jakim było zdobycie Mistrzostwa Podkarpacia w Futsalu Oldbojów następny stał się faktem.

Chciałbym podziękować za ogromne zaangażowanie "chłopakom z krośnieńskiego teamu" i jeszcze raz pogratulować zwycięstwa.


Po bardzo ciężkich bojach zarówno grupowych jak i półfinałowym, gdzie rozstrzygnięcie padło w dogrywce oraz zwycięskim finale tutaj z kolei musieliśmy cały czas "gonić wynik" jako, że już w 10 sekundzie straciliśmy pierwszą bramkę, aby w zasadniczym czasie dojść na 3 : 3 i dogrywce, która nie przyniosła rozstrzygnięcia, decydowały rzuty karne, i pokonaliśmy 3 : 1 świetnie grającą drużynę z Ukrainy Łuchest Łuck. O dramaturgii tego spotkania niech świadczy fakt, że jeszcze na ok. 2 minuty przed końcem czasu podstawowego przegrywaliśmy 3 : 1 , a wyrównującą bramkę strzeliliśmy na 38 sekund przed końcem meczu. Jak zwykle wspaniale w bramce przez cały turniej spisywał się Mariusz Sabatowski broniąc w ostatecznej rozgrywce jeden z rzutów karnych - a jak zapewne większość znawców futsalu wie kluczem do wygranych jest postawa bramkarza. O "wielkości" drużyny z Ukrainy niech świadczy fakt, że występował tam były reprezentant Ukrainy w futsalu będący "mózgiem" zespołu. Jego niekonwencjonalne zagrania i gra jeden na jeden dawały się we znaki szczególnie w sytuacji kiedy mecz finałowy był już piątym, a w półfinale również "goniliśmy" wynik i trzeba było się mocno napracować aby sięgnąć po końcowy sukces w dogrywce.

Było warto ! - Puchar Prezydenta Miasta Krosna zostaje w Krośnie.

Należy dodać, że zarówno drużyna FC Adams Brześć (European Veterans League 2016 - II miejsce) jak i Łuchest Łuck (Games Masters - Lignano Włochy, Nicea Francja  2015 - II miejsce) biorą udział w wielu turniejach formatu europejskiego i zajmują w nich wysokie miejsca.

Dziękuję wszystkim zespołom, które przyjęły zaproszenie do Krosna i wzięly udział w turnieju.

Dziękuję Panu Prezydentowi Bronisławowi Baranowi oraz Dyrektorowi MOSiR w Krośnie Panu Antoniemu Dębcowi za udział w ceremonii otwarcia turnieju.     

Podziękowanie kieruję również do Urzędu Miasta Krosna oraz MOSiR w Krośnie za wsparcie organizacyjne.
 

Wojciech Frydrych 
Partizan Bardejov - Ekoball Kings Sanok 4-1
Intercars Warszawa - Cracovia Kraków 7-3
Krosno Miasto Szkła - Polonia Rzeszów 5-1
FC Adams Brześć - Łuchesk Łuck 1-5
Partizan Bardejov - Krosno Miasto Szkła 0-2
Intercars Warszawa - FC Adams Brześć 0-4
Ekoball Kings Sanok - Polonia Rzeszów 3-3
Cracovia Kraków - Łuchesk Łuck 2-4
Partizan Bardejov - Polonia Rzeszów 5-3
Intercars Warszawa - Łuchesk Łuck 3-3
Ekoball Kings Sanok - Krosno Miasto Szkła 0-1
Cracovia Kraków - FC Adams Brześć 2-5
       
 
  Tabela końcowa grupy A
Lp. Nazwa P M Br + Br - Bilans
1 Krosno Miasto Szkła 9 3 8 1 7
2 Partizan Bardejov 6 3 9 6 3
3 Ekoball Kings Sanok 1 3 4 8 -4
4 Polonia Rzeszów 1  3 7 13 -6
 
  Tabela końcowa grupy B
Lp. Nazwa P M Br + Br - Bilans
1 Łuchesk Łuck 7 3 12 6 6
2 FC Adams Brześć 6 3 10 7 3
3 Intercars Warszawa 4 3 10 10 0
4 Cracovia Kraków 0 3 7 16 -9
 
półfinały  
       
Łuchesk Łuck - Partizan Bardejov 4-2
Krosno Miasto Szkła - FC Adams Brześć 2-1 (1-1)
       
mecz o 3. miejsce  
       
Partizan Bardejov - FC Adams Brześć karne 3-2
       
FINAŁ  
       
Krosno Miasto Szkła - Łuchesk Łuck 3-3 (kar 3-1)

Król strzelców:

Roman Stepanov (Łuchest Łuck) zdobywca 7 bramek


Mecz pokazowy:

PDS Sklepy S - FT Ulaszowice Jasło 3-3                

 

19-03-2016Zakończenie sezonu

17-03-2016

W tym roku na zakończenie sezonu KALH zorganizowaliśmy międzynarodowy turniej oldboy'ów w futsalu, o którym informowaliśmy wcześniej na plakacie. Wezmą w nim udział trzy zespoły zagraniczne (Białoruś, Słowacja, Ukraina) oraz pięć reprezentujących Polskę w tym ekipa z Krosna.

Turniej rozpocznie się o 10:30 od wprowadzenia i prezentacji zespołów, występu cheerleaderek, losowania grup oraz pokazowego meczu dziewcząt ze szkółki piłkarskiej "Beniaminek". Od 11 do 18 odbędą się mecze grupowe i dwa półfinały, a tuż po nich zobaczymy mecz pokazowy pomiędzy mistrzem KALH PDS Sklepami S i zespołem drugiej ligi futsalu FT Ulaszowice Jasło. O 18:30 rozpocznie się rywalizacja o trzecie miejsce w turnieju pomiędzy pokonanymi w półfinałach, a tuż po niej finał.

Po 19:40 wręczymy najpierw puchary i statuetki uczestnikom KALH za sezon 2015/16, a następnie najlepszym zespołom i zawodnikom Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania w najbliższą sobotę w hali MOSiR Krosno przy ul. Bursaki.

Sezon 2015/16 za nami

17-03-2016

W minioną środę rozegrane zostały ostatnie mecze sezonu 2015/16. Miejsce w pierwszej lidze zachował zespół SIP Krosno pokonując pretendującą Awangardę 1-0, a w barażu o drugą ligę lepsi okazali się trzecioligowcy z Marpol-Trans Krosno wygrywając 8-5 z Orzeszkami Świerzowa.

SIP Krosno - Awamgarda 1-0 (0-0)
Bramka: Kamil Paluch

Orzeszki Świerzowa - Marpol-Trans Krosno 5-8 (1-3)
Bramki: Arkadiusz Wilk 3, Paweł Giemza, Patryk Lech - Artur Stefanik 3, Przemysław Zięba 3, Konrad Wójcik, Patryk Mastaj

Sędziowali: Stanisław Urbanek, Sławomir Kielar

StrzelcyLiga IIIIIILSPFLO
Lp.ZawodnikBramki
1.Biały Wojciech22
2.Guzik Marcin 19
3.Pelczarski Antoni18
4.Józefczyk Łukasz18
5.Limberger Damian15
6.Meier Sebastian14
7.Frączek Krystian11
8.Zych Łukasz10
9.Słowik Konrad9
10.Sieniawski Krzysztof9
KartkiLiga IIIIIILSPFLO
Lp.ZawodnikPauza/Gra
1.Limberger Damian03
2.Ziobro Tomasz11
3.Sikorski Sylwester11
4.Biały Łukasz04
5.Rajchel Łukasz03
6.Paluch Kamil 03
7.Jurczak Grzegorz02
8.Zych Łukasz02
9.Kielar Sławomir02
10.Słowik Konrad02
Copyright 2014 SKALH
powered by: Reactor CMS
Stronę internetową stworzył: SETMAX - Tworzenie portali internetowych