AKTUALNOŚCI

Nowy sezon - zmiany

12-09-2016

Na spotkaniu kapitanów, które odbyło się w miniony piątek ustalono kilka najważniejszych kwestii dotyczących nowego sezonu. Najbardziej istotna jest ta o starcie ligi. Padła propozycja, aby pierwsze kolejki rozegrać już 15 października. Kolejne terminy przypadają na listopad. Wysokość opłaty wpisowej nie jest jeszcze znana z uwagi na trwające rozmowy ze wszystkimi podmiotami.
Przedstawione zostały również najważniejsze zmiany w Regulaminie. Oto one:
  1. Nie ma już konieczności posiadania Karty Zawodnika. Uczestnicy naszych rozgrywek mogą wybierać pomiędzy nią, a dowodem tożsamości.
  2. Niewpisanie zawodnika do protokołu meczowego nie będzie już skutkowało walkowerem, a jedynie karą dwóch minut gry (lub do utraty bramki) w osłabieniu za każdego niewpisanego gracza.
  3. Można będzie dopisać zawodnika do protokołu meczowego w trakcie jego trwania, np. gdy ten się spóźni.
  4. Obniżony został wiek zawodnika dopuszczonego do gry. Od tego sezonu w KALH mogą występować już 16-latkowie.
  5. Zwiększona została maksymalna ilość zawodników zgłoszonych do rozgrywek z 16 do 18.
Termin zgłaszania drużyn do rozgrywek wstępnie ustalono na 30 września.
W najbliższy piątek również o godzinie 18:00 odbędzie się drugie uzupełniające spotkanie dla osób, które nie mogły stawić się w pierwszym terminie. Zapraszamy.

Rozpoczynamy przygotowania do sezonu 2016/17 KALH

31-08-2016

Awizujemy start kolejnej edycji rozgrywek Krośnieńskiej Amatorskiej Ligi Halowej.

Spotkanie kapitanów zarówno drużyn wszystkich szczebli KALH, Ligi Oldboyów jak również przedstawicieli nowych drużyn zainteresowanych wzięciem udziału w rozgrywkach odbędzie się 09.09.2016. Początek o godz. 18.00 tak jak dotychczas w budynku Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Grodzkiej 10. Dopuszczamy również zorganizowanie drugiego spotkania w dniu 16.09.2016 gdyby zaistniała taka potrzeba.

Argumentem przemawiającym za potrzebą spotkania się z jak największym gremium przedstawicieli jest przede wszystkim nowa inicjatywa jaką chcemy zaproponować wszystkim uczestnikom rozgrywek polegająca na przekazaniu bonów na zakup sprzętu piłkarskiego (komplety piłkarskie + obuwie halowe) w cenach niższych nawet do 20%. A wszystko to dzięki nawiązaniu ścisłej współpracy z hurtownią Sport Team. Każdy z zainteresowanych kapitanów (dotyczy to również nowo zgłoszonych drużyn) otrzyma na spotkaniu stosowne bony rabatowe umożliwiające zakup sprzętu piłkarskiego.

Mamy nadzieję, że w związku z tym obecność na spotkaniu będzie jeszcze bardziej „opłacalna” i pozwoli zarówno drużynom jak i wielu zawodnikom na oszczędności.

Tradycyjnie na spotkaniu poruszane będą ważne kwestie związane z organizacją i przebiegiem rozgrywek a także regulaminem.
Rozgrywki prowadzone będą przede wszystkim na arenie hali MOSiR przy ulicy Bursaki. Bezwzględnie najwyższy standard i do tego relatywnie niska opłata wpisowa gwarantują komfortowe spędzenie wolnego czasu i zaciętą rywalizację w obiekcie nieporównywalnym z żadnym innym w Krośnie, szczególnie teraz kiedy hala MOSiR została totalnie zmodernizowana (jak wiadomo pod wymogi Tauron Basket Ligi) :
  1. Wymieniono parkiet - nawierzchnię, która musi spełniać wymogi TBL,
  2. Zmodernizowano tablice,
  3. Przeprowadzono remont szatni oczywiście i tak kompleksowo wyposażonych.
 
Zakładamy również, że w każdej kolejce przygotujemy nagrodę-niespodziankę, która trafi na zasadzie losowania do biorących udział w rozgrywkach zawodników.
 
Na zakończenie sezonu jak co roku nagrodzimy i wyróżnimy zwycięzców poszczególnych lig oraz wręczymy nagrody indywidualne, a także zorganizujemy spotkanie wieńczące zmagania – zupełnie możliwe, że wyjazdowe!
 
Szczegóły zostaną podane na planowanym spotkaniu. Warto poświęcić swój czas i wziąć w nim udział.

Korekta terminarza LO

06-04-2016

Na prośbę drużyn nanieśliśmy kilka zmian w terminarzu na ostatnią kolejkę Ligi Oldboy'ów. Prosimy o ponowne zapoznanie się z nim.

Ostatnia kolejka Ligi Oldboy'ów

04-04-2016

W sobotę 9. kwietnia odbędzie się ostatnia seria spotkań w lidze Oldboy'ów. Pierwsze mecze rozpoczną się o 14:30, a szczegóły można już zobaczyć w dziale "Terminarz/wyniki".

Posezonowe spotkanie kapitanów

04-04-2016

Wszystkim kapitanom/przedstawicielom zespołów lig KALH oraz Ligi Oldboy'ów proponujemy już po raz kolejny spotkanie podsumowujące sezon. Zapraszamy do restauracji "Galicyjskie Jadło" ul. Bieszczadzka 1 Krosno - dawna "Hermina" w piątek 15 kwietnia o godz. 18. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 13 kwietnia. Więcej szczegółów przekażemy na krótko przed planowanym spotkaniem.

Zmiana w terminarzu na 2. kwietnia

01-04-2016

W terminarzu Ligi Oldboy'ów na najbliższą sobotę nastąpiła jedna zmiana. Zamiast pojedynku pomiędzy Klimkówką i Haczowem o 17:15 odbędzie się spotkanie FC Bobi Oldboys z KS Karpaty Krosno Oldboys.

Zaległe mecze Ligi Oldboy'ów

30-03-2016

Na sobotę oraz niedzielę (2. i 3. kwietnia) zaplanowaliśmy rozegranie wszystkich zaległych spotkań Ligi Oldboy'ów. Dodatkowo odbędzie się jeden pojedynek z 9. kolejki. Szczegóły w dziale "Terminarz/wyniki".

Podsumowanie sezonu 2015/16

22-03-2016

W minionym sezonie mistrzostwo KALH obroniła drużyna PDS Sklepy S, która straciła tylko 5 punktów: zremisowała z Krośnieńskimi Hutami Szkła Krosno S.A. oraz przegrała z Ateną-Bonus Korczyną. Mimo to ekipa sędziów uzyskała aż ośmiopunktową przewagę nad drugim w tabeli zespołem BWI Krosno. Taką samą ilość punktów jak BWI uzyskali młodzi gracze z DN-ECO Folie, lecz o kolejności zdecydował bezpośredni pojedynek, który to przegrali 3-0 i tym samym musieli zadowolić się trzecim miejscem, co i tak zdaje się być dużym sukcesem tego beniaminka. Zdecydowanie gorzej poszło pozostałym zespołom, które w poprzednim sezonie wywalczyły awans do pierwszej ligi. Po bardzo dobrym początku nieco spuścił z tonu Miś 1996 Krosno. Ostatecznie zajął 12. miejsce i utrzymał się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ta sztuka nie udała się Ustrobnej i po rocznych potyczkach z najlepszymi w KALH wraca ona na zaplecze I ligi. Ich los podzielili również najsłabsi w tym sezonie Vianor Raptors. Odetchnąć z ulgą mogli natomiast gracze SIP Krosno, którzy uratowali się  przed spadkiem pokonując w barażu Awangardę.

W drugiej lidze w niecodziennych okolicznościach w końcówce sezonu mistrzostwo wywalczyła Valencja. W ostatnich trzech meczach zdobyła ona aż 6 punktów dzięki walkowerom. Pierwszy z nich z 13. kolejki został przyznany w pojedynku o tzw. „6 punktów” i ewentualną promocję do pierwszej ligi z Mad Dogs z powodu nie wpisania do protokołu meczowego dwóch zawodników „Wściekłych Psów”. Drugi oddali Królewscy Jedlicze. Jednakże wyniki z pozostałej części sezonu są przekonujące (najwięcej strzelonych i najmniej straconych goli – bilans +54) i awans wydaje się być jak najbardziej zasłużony. Obok Valencji w pierwszej lidze w przyszłym sezonie zobaczymy również zdobywcę 33 punktów Arni-krosno.pl. Przygoda z drugą ligą okazała się katastrofą dla Eby. Beniaminek nie zdobył ani jednego punktu i z bilansem bramkowym 33-118 wraca po rocznej przerwie do trzeciej ligi. Królewscy Jedlicze zaliczyli drugi z rzędu bardzo słaby sezon i spadają na najniższy szczebel rozgrywkowy. Ten sam los spotkał Orzeszki Świerzowa. Zespół spod Krosna mógł jeszcze uchronić się przed degradacją lecz nie podołał Marpol-Trans Krosno przegrywając w barażu 5-8.

W imponującym stylu awans do drugiej ligi wywalczyli weterani podkarpackich boisk trawiastych Vivaldi Boutique odnosząc komplet zwycięstw i zdobywając aż 76 bramek. Nie wiele gorzej poradzili sobie zawodnicy Falafel Kebab Osiedle Guzikówka gromadząc 28 punktów i zajmując drugie miejsce.

Walka o tytuły najlepszych strzelców poszczególnych lig toczyła się do samego końca. Wyjątkiem była druga liga gdzie z 33 trafieniami bezkonkurencyjnie wygrał Mateusz Munia z ŁST Orlew. W pierwszej lidze ostatecznie koronę Króla Strzelców zdobył Krystian Frączek z RKS Chuwdu (25), a w trzeciej Karol Rymarczyk z Vivaldi Boutique (18).

 
Krzysztof Penar


StrzelcyLiga IIIIIILSPFLO
Lp.ZawodnikBramki
1.Munia Wojciech40
2.Dziadosz Jakub19
3.Latkiewicz Michał17
4.Meier Sebastian15
5.Praszek Dominik13
6.Szczur Damian13
7.Czaja Lech12
8.Staszewski Alan11
9.Koszela Norbert11
10.Surmacz Dawid11
KartkiLiga IIIIIILSPFLO
Lp.ZawodnikPauza/Gra
1.Rajchel Łukasz11
2.Wąchała Damian10
3.Limberger Damian02
4.Koszela Norbert02
5.Kasperkowicz Kamil02
6.Józefczyk Łukasz02
7.Surmacz Dawid02
8.Pulnar Łukasz01
9.Dziadosz Jakub01
10.Bołd Konrad01
Copyright 2014 SKALH
powered by: Reactor CMS
Stronę internetową stworzył: SETMAX - Tworzenie portali internetowych