AKTUALNOŚCI

Posezonowe spotkanie kapitanów

04-04-2016

Wszystkim kapitanom/przedstawicielom zespołów lig KALH oraz Ligi Oldboy'ów proponujemy już po raz kolejny spotkanie podsumowujące sezon. Zapraszamy do restauracji "Galicyjskie Jadło" ul. Bieszczadzka 1 Krosno - dawna "Hermina" w piątek 15 kwietnia o godz. 18. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 13 kwietnia. Więcej szczegółów przekażemy na krótko przed planowanym spotkaniem.

Zmiana w terminarzu na 2. kwietnia

01-04-2016

W terminarzu Ligi Oldboy'ów na najbliższą sobotę nastąpiła jedna zmiana. Zamiast pojedynku pomiędzy Klimkówką i Haczowem o 17:15 odbędzie się spotkanie FC Bobi Oldboys z KS Karpaty Krosno Oldboys.

Zaległe mecze Ligi Oldboy'ów

30-03-2016

Na sobotę oraz niedzielę (2. i 3. kwietnia) zaplanowaliśmy rozegranie wszystkich zaległych spotkań Ligi Oldboy'ów. Dodatkowo odbędzie się jeden pojedynek z 9. kolejki. Szczegóły w dziale "Terminarz/wyniki".

Podsumowanie sezonu 2015/16

22-03-2016

W minionym sezonie mistrzostwo KALH obroniła drużyna PDS Sklepy S, która straciła tylko 5 punktów: zremisowała z Krośnieńskimi Hutami Szkła Krosno S.A. oraz przegrała z Ateną-Bonus Korczyną. Mimo to ekipa sędziów uzyskała aż ośmiopunktową przewagę nad drugim w tabeli zespołem BWI Krosno. Taką samą ilość punktów jak BWI uzyskali młodzi gracze z DN-ECO Folie, lecz o kolejności zdecydował bezpośredni pojedynek, który to przegrali 3-0 i tym samym musieli zadowolić się trzecim miejscem, co i tak zdaje się być dużym sukcesem tego beniaminka. Zdecydowanie gorzej poszło pozostałym zespołom, które w poprzednim sezonie wywalczyły awans do pierwszej ligi. Po bardzo dobrym początku nieco spuścił z tonu Miś 1996 Krosno. Ostatecznie zajął 12. miejsce i utrzymał się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ta sztuka nie udała się Ustrobnej i po rocznych potyczkach z najlepszymi w KALH wraca ona na zaplecze I ligi. Ich los podzielili również najsłabsi w tym sezonie Vianor Raptors. Odetchnąć z ulgą mogli natomiast gracze SIP Krosno, którzy uratowali się  przed spadkiem pokonując w barażu Awangardę.

W drugiej lidze w niecodziennych okolicznościach w końcówce sezonu mistrzostwo wywalczyła Valencja. W ostatnich trzech meczach zdobyła ona aż 6 punktów dzięki walkowerom. Pierwszy z nich z 13. kolejki został przyznany w pojedynku o tzw. „6 punktów” i ewentualną promocję do pierwszej ligi z Mad Dogs z powodu nie wpisania do protokołu meczowego dwóch zawodników „Wściekłych Psów”. Drugi oddali Królewscy Jedlicze. Jednakże wyniki z pozostałej części sezonu są przekonujące (najwięcej strzelonych i najmniej straconych goli – bilans +54) i awans wydaje się być jak najbardziej zasłużony. Obok Valencji w pierwszej lidze w przyszłym sezonie zobaczymy również zdobywcę 33 punktów Arni-krosno.pl. Przygoda z drugą ligą okazała się katastrofą dla Eby. Beniaminek nie zdobył ani jednego punktu i z bilansem bramkowym 33-118 wraca po rocznej przerwie do trzeciej ligi. Królewscy Jedlicze zaliczyli drugi z rzędu bardzo słaby sezon i spadają na najniższy szczebel rozgrywkowy. Ten sam los spotkał Orzeszki Świerzowa. Zespół spod Krosna mógł jeszcze uchronić się przed degradacją lecz nie podołał Marpol-Trans Krosno przegrywając w barażu 5-8.

W imponującym stylu awans do drugiej ligi wywalczyli weterani podkarpackich boisk trawiastych Vivaldi Boutique odnosząc komplet zwycięstw i zdobywając aż 76 bramek. Nie wiele gorzej poradzili sobie zawodnicy Falafel Kebab Osiedle Guzikówka gromadząc 28 punktów i zajmując drugie miejsce.

Walka o tytuły najlepszych strzelców poszczególnych lig toczyła się do samego końca. Wyjątkiem była druga liga gdzie z 33 trafieniami bezkonkurencyjnie wygrał Mateusz Munia z ŁST Orlew. W pierwszej lidze ostatecznie koronę Króla Strzelców zdobył Krystian Frączek z RKS Chuwdu (25), a w trzeciej Karol Rymarczyk z Vivaldi Boutique (18).

 
Krzysztof Penar


Krośnieńscy Oldboje na fali.....!

20-03-2016

Krosno Miasto Szkła !  zwycięża w Międzynarodowym Turnieju Futsalowym o Puchar Prezydenta Miasta Krosna 19.03.2016
 
Nasz zespół złożony z zawodników na co dzień występujących w ligach KALH zwyciężył w jak się okazało bardzo mocno obsadzonym turnieju w Krośnie. Niech świadczy o tym fakt, że oprócz nas żadnej z polskich drużyn nie udało się wyjść z grup.
 
Po sukcesie w dn.30.01.2016 jakim było zdobycie Mistrzostwa Podkarpacia w Futsalu Oldbojów następny stał się faktem.

Chciałbym podziękować za ogromne zaangażowanie "chłopakom z krośnieńskiego teamu" i jeszcze raz pogratulować zwycięstwa.


Po bardzo ciężkich bojach zarówno grupowych jak i półfinałowym, gdzie rozstrzygnięcie padło w dogrywce oraz zwycięskim finale tutaj z kolei musieliśmy cały czas "gonić wynik" jako, że już w 10 sekundzie straciliśmy pierwszą bramkę, aby w zasadniczym czasie dojść na 3 : 3 i dogrywce, która nie przyniosła rozstrzygnięcia, decydowały rzuty karne, i pokonaliśmy 3 : 1 świetnie grającą drużynę z Ukrainy Łuchest Łuck. O dramaturgii tego spotkania niech świadczy fakt, że jeszcze na ok. 2 minuty przed końcem czasu podstawowego przegrywaliśmy 3 : 1 , a wyrównującą bramkę strzeliliśmy na 38 sekund przed końcem meczu. Jak zwykle wspaniale w bramce przez cały turniej spisywał się Mariusz Sabatowski broniąc w ostatecznej rozgrywce jeden z rzutów karnych - a jak zapewne większość znawców futsalu wie kluczem do wygranych jest postawa bramkarza. O "wielkości" drużyny z Ukrainy niech świadczy fakt, że występował tam były reprezentant Ukrainy w futsalu będący "mózgiem" zespołu. Jego niekonwencjonalne zagrania i gra jeden na jeden dawały się we znaki szczególnie w sytuacji kiedy mecz finałowy był już piątym, a w półfinale również "goniliśmy" wynik i trzeba było się mocno napracować aby sięgnąć po końcowy sukces w dogrywce.

Było warto ! - Puchar Prezydenta Miasta Krosna zostaje w Krośnie.

Należy dodać, że zarówno drużyna FC Adams Brześć (European Veterans League 2016 - II miejsce) jak i Łuchest Łuck (Games Masters - Lignano Włochy, Nicea Francja  2015 - II miejsce) biorą udział w wielu turniejach formatu europejskiego i zajmują w nich wysokie miejsca.

Dziękuję wszystkim zespołom, które przyjęły zaproszenie do Krosna i wzięly udział w turnieju.

Dziękuję Panu Prezydentowi Bronisławowi Baranowi oraz Dyrektorowi MOSiR w Krośnie Panu Antoniemu Dębcowi za udział w ceremonii otwarcia turnieju.     

Podziękowanie kieruję również do Urzędu Miasta Krosna oraz MOSiR w Krośnie za wsparcie organizacyjne.
 

Wojciech Frydrych 
Partizan Bardejov - Ekoball Kings Sanok 4-1
Intercars Warszawa - Cracovia Kraków 7-3
Krosno Miasto Szkła - Polonia Rzeszów 5-1
FC Adams Brześć - Łuchesk Łuck 1-5
Partizan Bardejov - Krosno Miasto Szkła 0-2
Intercars Warszawa - FC Adams Brześć 0-4
Ekoball Kings Sanok - Polonia Rzeszów 3-3
Cracovia Kraków - Łuchesk Łuck 2-4
Partizan Bardejov - Polonia Rzeszów 5-3
Intercars Warszawa - Łuchesk Łuck 3-3
Ekoball Kings Sanok - Krosno Miasto Szkła 0-1
Cracovia Kraków - FC Adams Brześć 2-5
       
 
  Tabela końcowa grupy A
Lp. Nazwa P M Br + Br - Bilans
1 Krosno Miasto Szkła 9 3 8 1 7
2 Partizan Bardejov 6 3 9 6 3
3 Ekoball Kings Sanok 1 3 4 8 -4
4 Polonia Rzeszów 1  3 7 13 -6
 
  Tabela końcowa grupy B
Lp. Nazwa P M Br + Br - Bilans
1 Łuchesk Łuck 7 3 12 6 6
2 FC Adams Brześć 6 3 10 7 3
3 Intercars Warszawa 4 3 10 10 0
4 Cracovia Kraków 0 3 7 16 -9
 
półfinały  
       
Łuchesk Łuck - Partizan Bardejov 4-2
Krosno Miasto Szkła - FC Adams Brześć 2-1 (1-1)
       
mecz o 3. miejsce  
       
Partizan Bardejov - FC Adams Brześć karne 3-2
       
FINAŁ  
       
Krosno Miasto Szkła - Łuchesk Łuck 3-3 (kar 3-1)

Król strzelców:

Roman Stepanov (Łuchest Łuck) zdobywca 7 bramek


Mecz pokazowy:

PDS Sklepy S - FT Ulaszowice Jasło 3-3                

 

19-03-2016Zakończenie sezonu

17-03-2016

W tym roku na zakończenie sezonu KALH zorganizowaliśmy międzynarodowy turniej oldboy'ów w futsalu, o którym informowaliśmy wcześniej na plakacie. Wezmą w nim udział trzy zespoły zagraniczne (Białoruś, Słowacja, Ukraina) oraz pięć reprezentujących Polskę w tym ekipa z Krosna.

Turniej rozpocznie się o 10:30 od wprowadzenia i prezentacji zespołów, występu cheerleaderek, losowania grup oraz pokazowego meczu dziewcząt ze szkółki piłkarskiej "Beniaminek". Od 11 do 18 odbędą się mecze grupowe i dwa półfinały, a tuż po nich zobaczymy mecz pokazowy pomiędzy mistrzem KALH PDS Sklepami S i zespołem drugiej ligi futsalu FT Ulaszowice Jasło. O 18:30 rozpocznie się rywalizacja o trzecie miejsce w turnieju pomiędzy pokonanymi w półfinałach, a tuż po niej finał.

Po 19:40 wręczymy najpierw puchary i statuetki uczestnikom KALH za sezon 2015/16, a następnie najlepszym zespołom i zawodnikom Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania w najbliższą sobotę w hali MOSiR Krosno przy ul. Bursaki.

Sezon 2015/16 za nami

17-03-2016

W minioną środę rozegrane zostały ostatnie mecze sezonu 2015/16. Miejsce w pierwszej lidze zachował zespół SIP Krosno pokonując pretendującą Awangardę 1-0, a w barażu o drugą ligę lepsi okazali się trzecioligowcy z Marpol-Trans Krosno wygrywając 8-5 z Orzeszkami Świerzowa.

SIP Krosno - Awamgarda 1-0 (0-0)
Bramka: Kamil Paluch

Orzeszki Świerzowa - Marpol-Trans Krosno 5-8 (1-3)
Bramki: Arkadiusz Wilk 3, Paweł Giemza, Patryk Lech - Artur Stefanik 3, Przemysław Zięba 3, Konrad Wójcik, Patryk Mastaj

Sędziowali: Stanisław Urbanek, Sławomir Kielar

StrzelcyLiga IIIIIILSPFLO
Lp.ZawodnikBramki
1.Munia Wojciech40
2.Dziadosz Jakub19
3.Latkiewicz Michał17
4.Meier Sebastian15
5.Praszek Dominik13
6.Szczur Damian13
7.Czaja Lech12
8.Staszewski Alan11
9.Koszela Norbert11
10.Surmacz Dawid11
KartkiLiga IIIIIILSPFLO
Lp.ZawodnikPauza/Gra
1.Rajchel Łukasz11
2.Wąchała Damian10
3.Limberger Damian02
4.Koszela Norbert02
5.Kasperkowicz Kamil02
6.Józefczyk Łukasz02
7.Surmacz Dawid02
8.Pulnar Łukasz01
9.Dziadosz Jakub01
10.Bołd Konrad01
Copyright 2014 SKALH
powered by: Reactor CMS
Stronę internetową stworzył: SETMAX - Tworzenie portali internetowych