AKTUALNOŚCI

Finał sezonu AFLH

20-04-2015

Po długiej przerwie wracają rozgrywki AFLH. Będą to jednocześnie ostatnie emocje pierwszego sezonu.
W sobotę 25 kwietnia od 9:30 rozegrane zostaną 4 spotkania, a dzień później od 17:00 ostatnie 4 pojedynki.
Szczegółowy terminarz dostępny jest w dziale 'Terminarz/Wyniki'.

Posezonowe spotkanie kapitanów

12-03-2015

Zapraszamy kapitanów wszystkich zespołów KALH do uczestniczenia w spotkaniu, które organizujemy w piątek 20. marca o godzinie 18 w restauracji Antonio Cafe na krośnieńskim Rynku.
Podsumujemy na nim miniony sezon i omówimy wszelkie zaproponowane tematy dotyczące naszej ligi. Podczas spotkania rozlosujemy 5 biletów na sobotnie spotkania turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy w Futsalu: Finlandia - Białoruś i Włochy - Polska.

Superpuchar

10-03-2015

W minioną niedzielę odbyło się zakończenie sezonu KALH. Z tej okazji rozegrany został turniej o superpuchar KALH z udziałem mistrza i vicemistrza pierwszej ligi oraz mistrzów lig drugiej i trzeciej. W wyniku losowania w pierwszej fazie zmierzyły się ze sobą PDS II Sklepy S z Miś 1996 Krosno i PDS Sklepy S z Ofensorem Jedlicze.

W pierwszym spotkaniu osłabiona kadrowo ekipa vicemistrza KALH zupełnie nie poradziła sobie z przeciwnikiem i przegrała bardzo wysoko 2-11 (1-6). Przewaga młodzieży z "Misia" była bezdyskusyjna od pierwszej do ostatniej minuty  spotkania.
Bramki zdobywali: Mezglewski 2, - Zajączkowski 3, Libuszewski 2, Dziok 2, Rutyna 2, Kozner, Kędra.
W drugim pojedynku gra była bardziej wyrównana i choć mistrzowie KALH od początku posiadali niewielką przewagę to Ofensor do końca ambitnie walczył i co raz wyprowadzał groźne ataki, z których 3 zakończyły się sukcesem. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem PDS Sklepów S 5-3 (3-1), a gole strzelali: Pelczarski 2, Pitak, Szul, Dziura (samobójcza) - Wójcik, Domański, Lenkiewicz.

W finale zmierzyły się najlepsze drużyny sezonu zasadniczego z pierwszej i drugiej ligi. Stało ono na niezłym poziomie i było bardzo wyrównane. Do przerwy tablica wynikowa wskazywała remis 2-2. Po przerwie PDS Sklepy S wyszły na dwubramkowe prowadzenie i to jakby podcięło skrzydła drugoligowcom. Dopiero bramka kontaktowa dodała energii i przywróciła wiarę w sukces drużynie Miś 1996 Krosno, ale niestety zabrakło czasu, aby doprowadzić chociażby do remisu i mecz zakończył się wynikiem 4-3. Bramki zdobyli: Szul 2, Jurczak, Żywiec - Dziok, Libuszewski, Zajaczkowski. Gracze PDS Sklepów S zdobyli zatem podwójną koronę KALH, czego serdecznie gratulujemy.

Po rozstrzygnięciach turniejowych wręczone zostały puchary oraz wyróżnienia indywidualne dla najlepszych strzelców poszczególnych lig.

Walkowery w AFLH

08-03-2015

Z powodu gry nieuprawnionego zawodnika w zespole Splastu mecze Splast- Goodrich Krosno 2-9 i Prywatni CF - Splast 1-3 zostają zweryfikowane jako walkowery. W pierwszym wypadku wynik zostaje utrzymany, a w drugim zweryfikowany na 5:0 dla Prywatnych CF.

Tabele, terminarz i statystyki AFLH

08-03-2015

Dostępne są już na naszej stronie w dziale AFLH: tabela, terminarz i wyniki, strzelcy, kartki, samobóje oraz Regulamin.

Zachęcamy do śledzenia terminarza, statystyk i wyników oraz do zapoznania się z Regulaminem.

Ostatnie rozstrzygnięcia sezonu

07-03-2015

Dodatkowy turniej o mostrzostwo I ligi KALH przyniósł sporo emocji i trzymał w napięciu do ostatniej chwili.

Wszystko zaczęło się od bratobójczego pojedynku pomiędzy pierwszym i drugim zespołem PDS Sklepów S. Gra była zacięta i nikt nie odpuszczał o czym świadczą chociażby żółte katki, których sędziowie pokazali w tym meczu aż 5. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów 2-2 (1-1), a strzelcami bramek byli Antoni Pelczarski i Wojciech Munia (po dwie).

W drugiej odsłonie PDS II Sklepy S zmierzyły się z AFC Guzikówką Krosno. Popularne Eski były wyraźnie lepsze w pierwszej połowie co udokumentowały strzeleniem czterech bramek. Guzikówka odpowiedziała tylko jednym trafieniem. Przerwa jednak podziałała bardzo mobilizująco na ekpię Kosy, która to cierpliwie realizowała swój plan. Cel został osiągnięty na kilkanaście sekund przed końcową syreną, kiedy to padła czwarta wyrównująca bramka. Gole dla Guzikówki zdobyli Łukasz Pulnar (2) i Łukasz Rajchel (2), a dla sędziów Piotr Reptak (2), Jakub Dziadosz i Damian Tłuściak. Ten ostatni zawodnik był jednak antybohaterem. Po jednej sytuacji obrażał sędziego za co spotka go zapewne surowa kara.

Po tym spotkaniu wiadomym było, że wszystko może rozstrzygnąć się dopiero w ostatnim meczu turnieju pomiędzy AFC Guzikówką i drugą drużyną PDS Sklepów S. To spotkanie również stało na bardzo wysokim poziomie i długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, aż do momentu kiedy Sławomir Jurczak wykończył ładnym strzałem po ziemi, przy słupku dwójkową akcję z "klepki" z Antonim Pelczarskim. Guzikówka jednak nie straciła animuszu i nadal zaciekle atakowała kilka razy stwarzając duże zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Grzegorza Gądelę. Po jednej z takich szarż do kontrowersyjnej sytuacji doszło w polu karnym kiedy to Tomasz Kolasiński dobijając strzał główką został uderzony pięścią w twarz przez interweniującego bramkarza. Sędziowie jednak nie dopatrzyli się przewinienia i puścili grę. Później dwie kontry wykończyli Sławomir Jurzczak i Antoni Pelczarski. Czwartą bramkę dla Esek zdobył po samodzielnym wywalczeniu piłki i ofiarnym wślizgiem niemal ze środka boiska Marcin Żywiec po tym jak Guzikówka wycofała bramkarza. Wcześniej honorowe trafienie dla graczy w charakterystycznych niebieskich koszulkach zdobył ładnym strzałem w długi róg bramki Łukasz Pulnar.

Mistrzem I ligi KALH w sezonie 2014/15 zostały zatem PDS Sklepy S, vice misrzostwo wywalczyła druga drużyna PDS Sklepów S, a trzecie miejsce przypadło AFC Guzikówce Krosno. Grająca od zawsze na wysokim poziomie, drużyna która najwięcej razy stała na podium i tym razem musiała uznać wyższość przeciwników. PDS Sklepy S pokazały natomiast, że utworzenie drugiego zespołu wcale nie wpłynęło na osłabienie, a być może nawet wewnętrzna rywalizacja pomiędzy zespołami jeszcze bardziej mobilizowała do walki.

Mecze turniejowe były przeplatane barażami. W obu pojedynkach pretendenci do gry w wyższej klasie rozgrywkowej okazali się słabsi od drużyn broniących się przed spadkiem. Arni-krosno.pl pokonali pewnie 3-1 (1-0) Awangardę, a Cukiernia Atena - Folie Bonus Korczyna zwyciężyła nieznacznie bo tylko 1-0 z LKS Ustrobną.

W zaległym spotkaniu AFLH BWI Team Krosno zremisowali z Prywatnymi FC 2-2.

Zmiany w harmonogramie na niedzielę

06-03-2015

Zmuszeni byliśmy nanieść kilka zmian do harmonogramu na niedzielę 8. marca. Zostały one wprowadzone do tabeli w poprzedniej wiadomości.
Prosimy o ponowne zapoznanie się z nimi.

Zakończenie i superpuchar KALH

05-03-2015

Na niedzielę 8. marca zaplanowaliśmy zakończenie sezonu. Z tej okazji zorganizujemy turniej o superpuchar KALH, w którym wezmą udział mistrzowie wszystkich lig oraz vice mistrz pierwszej.
Mecze turniejowe przeplatać będą spotkania Amatorskiej Firmowej Ligi Halowej. Uroczystość wręczenia pucharów i statuetek rozpocznie się około godziny 19.
Zapraszamy wszystkich związanych z rozgrywkami SKALH do kibicowania. Poniżej podajemy szczegółowy grafik spotkań.
 
15:30   Splast - Walter
15:45   losowanie par superpucharu
16:05   I mecz superpucharu
16:40   Goodrich Krosno - Prywatni CF
17:15   II mecz superpucharu
17:50   Goodrich Krosno - BWI Team Krosno
18:25   finał superpucharu
19:00   zakończenie
 


StrzelcyLiga IIIIIILSPFLO
Lp.ZawodnikBramki
1.Munia Wojciech40
2.Dziadosz Jakub19
3.Latkiewicz Michał17
4.Meier Sebastian15
5.Praszek Dominik13
6.Szczur Damian13
7.Czaja Lech12
8.Staszewski Alan11
9.Koszela Norbert11
10.Surmacz Dawid11
KartkiLiga IIIIIILSPFLO
Lp.ZawodnikPauza/Gra
1.Rajchel Łukasz11
2.Wąchała Damian10
3.Limberger Damian02
4.Koszela Norbert02
5.Kasperkowicz Kamil02
6.Józefczyk Łukasz02
7.Surmacz Dawid02
8.Pulnar Łukasz01
9.Dziadosz Jakub01
10.Bołd Konrad01
Copyright 2014 SKALH
powered by: Reactor CMS
Stronę internetową stworzył: SETMAX - Tworzenie portali internetowych